U OČUVANJU BAŠTINE - IZLOŽBA STUDENTSKIH GRAFIKA

Izložba studentskih radova studenata Odjela za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru, nastavak je višegodišnje uspješne suradnje našega Odjela i Muzeja Like Gospić, suradnje usmjerene ka umjetničkoj edukaciji studenata i učenika, njegovanju zavičajne baštine i afirmiranju vrijednosti lokalne zajednice. Pored cilja da osvijestimo jedinstvenu vrijednost ličke kulturne baštine, potaknuli smo studente na promišljanje i likovnu interpretaciju pojedinih tradicijskih predmeta. Motivirani bogatstvom Etnografske zbirke Muzeja, posebice bogatom zbirkom košaraških proizvoda, posvetili su studenti nekoliko mjeseci analizi vizualne osobitosti estetike unikatnih proizvoda ručnog rada i različitim mogućnostima njihove grafičke interpretacije. Projekt je tek jedan u nizu grafičkih projekata studenata Odjela za nastavničke studije u Gospiću, realiziran tijekom zimskog semestra akademske godine 2017./2018 pod mentorstvom izv. prof. dr. art. Ane Vivoda. Uključivo je sudjelovanje studenata druge godine učiteljskog studija, modula Likovna kultura, a iako je izložbom prezentiran samo dio studentskih radova, u projektu su sudjelovali sljedeći studenti: AnnaRayna Ahmetašević, Antonio Bektić, Kristina Binički, Ana Dujmović, Marina Fajtić, Helena Flegar, Doris Glad, Monika Goreta, Ana Marija Janeš, Kristina Jurković, Matea Koren, Kristina Kukuljević, Ana Levar, Ivana Matasić, Slavica Mudrovčić, Matea Požega, Kristina Prpić, Tajana Puškarić, Kristina Talaja i Katarina Vukelić.