Uspjeh naših studentica

Nagrađene studentice Ivana Matasić i Slavica Mudrovčić

Osnovna škola Pećine u Rijeci, Odjel i Knjižnica za djecu s oštećenjem vida unutar Škole ove su godine po četvrti put domaćini hrvatskog prednatjecanja na  području taktilne slikovnice za slijepu i slabovidnu djecu. Natjecanje je organizirano od međunarodne grupe Typhlo &Tactus i ove se godine održava u francuskom gradu Dijonu tijekom listopada 2017. Međunarodnom natjecanju prethodi prednatjecanje unutar država koje sudjeluju na natjecanju, a na kojem se odabire pet najboljih radova.
Povjerenstvo za izbor taktilnih slikovnica za slijepu i slabovidnu djecu u petak 29. lipnja odabralo je slikovnicu Glazbala autorica Ivane Matasić i Slavice Mudrovčić kao jednu od pet hrvatskih predstavnica.

Studentice su izradile slikovnicu u sklopu redovne nastave na učiteljskom studiju unutar Likovnog modulua pod mentorstvom doc.dr.art. Ane Vivoda na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru.

Više informacija na: http://web1.os-pecine-ri.skole.hr/