VELEBITSKIM TRAGOVIMA- MAPA LIKOVNIH RADOVA STUDENATA

Grafička mapa Velebitskim tragovima nastala je kao rezultat  projektne nastave doc. dr. sc. Ane Vivode s Javnom ustanovom Park prirode Velebit, posebice stručnom voditeljicom dr. sc. Anom Brkljačić. Nakon istraživanja  likovnosti kroz botaniku  profesorica A. Vivoda  ističe  u predgovoru mapi „nastojali smo osvijestiti bogatstvo velebitske prirodne baštine kroz grafičke mogućnosti njezine likovne interpretacije“. Mapa u izdanju Sveučilišta u Zadru sadrži deset odabranih grafika studentica: AnneRayne Ahmetašević, Ane Baričević, Lucije Bračun, Ive Bogdanović, Doris Glad, Ivone Ivić, Elizabete Kukić,  Kristine Kukuljević, Ane Martinjak i Ivane Matasić.

„Grafičkom mapom Velebitskim tragovima ukazujemo podjednako na važnost umjetničkog istraživanja i bogatstva prirodne baštine velebitskog područja te želimo potaknuti buduću suradnju znanosti i umjetnosti u edukativnim istraživanjima unutar Sveučilišta, jednako kao i u budućem nastavnom radu naših studenata“

(Iz predgovora  A. Vivode )