ZAVRŠIO PROJEKT UČIONICA/DRUŽIONICA

Zahvaljujući novčanim sredstvima Studentskog zbora, studenti Odjela za nastavničke studije u Gospiću kreirali su projekt Učionica/družionica. Praksa mnogih sveučilišta je nastava na otvorenom (open-air classroom, outdoor classroom), kao i boravak, učenje, druženje na otvorenom. Potreba za ovakvim prostorom dodatno se nametnula za vrijeme pandemije COVID-19. Cilj ovog projekta bio je kreiranje učionice/družionice koja će omogućiti studentima i nastavnicima odvijanje nastave i raznih aktivnosti kao i boravak tijekom slobodnog vremena na otvorenom.

Studenti su planirali izgled buduće učionice na otvorenom, pripremili prostor i sudjelovali u montiranju i postavljanju klupa na prethodno utvrđenim mjestima. Nositeljica aktivnosti bila je studentica Filipa Šimunović-Erpušina, studentica 5. godine.

Zahvaljujemo Studentskom zboru koji je prepoznao i podržao ovu ideju i omogućio njezino ostvarenje. Također zahvaljujemo nastavnicima Odjela i svim ostalim djelatnicima koji su nas na putu provedbe podržavali i pomagali.