ODRŽAN EDUKACIJSKO-STRUČNI SKUP ZAŠTITA I OČUVANJE PRIRODE I PRIMJENA U EDUKACIJI I ŠKOLOVANJU

27. studenoga 2021. godine u virtualnom okruženju, putem platforme Zoom, održao se edukacijsko-stručni skup Zaštita i očuvanje prirode i primjena u edukaciji i školovanju. Skup je organizirala NATURA-JADERA javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Zadarske županije u suradnji s Odjelom za izobrazbu učitelja i odgojitelja i Odjelom za nastavničke studije u Gospiću sa Sveučilišta u Zadru. U ime našega Odjela, pozdravni govor održala je pročelnica izv. prof. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija, a u ime Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja pročelnica doc. dr. sc. Maja Cindrić.

Na skupu su sudjelovali apsolvent našeg Odjela Mario Paral i nastavnica, doc. dr. sc. Jadranka Brkić-Vejmelka. Tema njihova izlaganja bila je Uloga edukacije u očuvanju prirodne baštine – primjeri dobre prakse.